מותג– הכול בשביל העצמאות!

מבוגרים ואנשים בעלי מוגבלויות חשים לעיתים קרובות כי הם תלויים באחרים בכל דבר שהם רוצים לעשות. תחושת התלות הזו אינה נעימה. היא מדכדכת ושוברת את רוחם של רבים. תחושת העצמאות מעניקה כוח, לכל אדם באשר הוא, ולכן חשוב כל כך להעניק אותה גם לאנשים בעלי קושי או מוגבלות. ככל שהאדם חווה עצמאות רבה יותר, כך מצב רוחו טוב יותר, וגם בריאותו משתפרת במקביל. קלנועית היא אחת הדרכים להעניק עצמאות לנכים, בעלי מוגבלויות וקשישים.

קלנועית

מהי בעצם קלנועית? קלנועית היא רכב נכים חשמלי, קטן וקומפקטי, אשר נועד להעניק עצמאות ואפשרות ניידות לאנשים בעלי קושי בהליכה. קלנועית מתאימה לכל סוג של מוגבלות בהליכה, והיא מאפשרת לאלו שאינם יכולים ללכת, באופן חלקי או מלא, ליהנות מניידות גבוהה באופן עצמאי, מבלי שיצטרכו להיעזר באחרים על מנת לצאת מהבית ולהגיע למקומות שונים. קלנועית מתאימה לנסיעות עירוניות קצרות, והיא מאפשרת לבעליה להגיע בקלות לחנות המכולת, לחנות הבגדים, למרפאה, לבנק או לכל מקום דומה אחר. הנסיעה בקלנועית פשוטה ונוחה, וכל אדם יכול לנהוג בה. הדגמים השונים של הקלנועיות מותאמים לצרכים שונים של בעלי הקלנועית, על מנת שכל אחד יוכל להשתמש בה בצורה ההולמת את צרכיו.

סוגים של קלנועיות

קלנועיות מגיעות במגוון רחב של דגמים, כאמור, בהתאמה לצרכים המשתנים של אלו הרוכשים אותן. כך, למשל, ישנן קלנועיות אשר מיועדות לנוסע אחד בלבד, אחרות מיועדות לנסיעה זוגית, ובדגמים אחרים קיים מושב רחב, אשר מאפשר נסיעה של 4-5 נוסעים. קלנועית יכולה להכיל תא מטען קטן, פתוח או מקורה, או להיות נטולת תא מטען. ישנם דגמים ייחודיים של קלנועיות אשר מאפשרים גם קיפול של הקלנועית, כך שניתן לאפסן אותה בתא המטען של כל רכב או אוטובוס, ולשנע אותה ממקום למקום, על מנת לאפשר לבעלים ניידות גבוהה גם בנסיעות מחוץ לעיר. הנהיגה בקלנועית נעשית באמצעות הגה, כידון או לחצני בהן, בהתאם לדגם, ובהתאם ליכולת הפיזית של הנהג. כך מאפשרת הקלנועית עצמאות מלאה לבעליה, ותחושת חופש ושחרור גם לבעלי מוגבלויות.

דילוג לתוכן