מהפכת התחבורה הירוקה כבר כאן!

תמיד תהיתם, איך אפשר גם להמשיך לנסוע בכלי רכב, אך גם כיצד לשמור על איכות הסביבה, מבלי לחזור אל עידן העגלה והסוס. לכן, בארץ ובעולם, התחילה מהפכה של תחבורה ירוקים. מהפכה זו, מתבססת על שימוש בכלי רכב, הפועלים על בטרייה, ולא על מנוע דלק הפולט גזים רעילים. אין ספק שהשימוש ברכבים אלו, תורם לשמירה על כדור הארץ, בכך שפחות גזים רעילים נפלטים.

כיצד התחילה מהפכה זו?

כלי התחבורה החשמליים הנפוצים ביותר, היו הקלנועית והאופניים החשמליות. הקלנועית הלכה ותפסה תאוצה, בקרב ציבור הנכים שרצה לשפר את איכות חייו. לאחר מכן, פותחו אופניים חשמליות, ורבים נהנים לרכב על אופניים אלו, ולשמור על הבריאות ולחסוך בכסף. לאחר מכן, החלו לקנות רכב חשמלי, וסוגים נוספים של רכבים המבוססים על חשמל.

המהפכה קיימת גם ברשויות:

יחד עם האנשים הפרטיים, גם ראשי העיר והמועצות, הבינו שעדיף להם לחסוך הרבה כסף, ולשמור על הבריאות, בכך שהם נותנים לעובדים רכב תפעולי, במקום רכב רגיל. לכן, רבים היום מהעובדים ברשויות המקומיות, ייסעו בעת עבודתם ברכב חשמלי. לפעמים, ראש העיר יעדיף לשלם על שכירות של רכב תפעולי לעובדיו, אך עדיין יחסוך עשרות אלפי שקלים כל חודש.

פחות טרקטורונים פולטי עשן:

גם בקיבוצים ובמושבים, למדו שאפשר לנסוע ברכב תפעולי, וברכב קלאב קאר, במקום טרקטורון או רכבי קלאב קאר המתבססים על דלק ופולטים עשן. ניתן כיום, לרכוש מגוון רחב מאוד של רכבים פתוחים, שנראים ממש כמו טרקטורונים רגילים. עם הרכבים הללו, תוכלו לנסוע בשבילי המושב, או בשבילים ליד המושב, לחרוש, לטייל, לשאוף מהאוויר הצח. תוכלו גם מידי פעם להושיב את הנכד שלכם ולצאת לטיול משותף.

מהפכת האופנועים הירוקים:

אם בעבר, היו חורשים את כבישי הארץ, אופנועים פולטי עשן, כיום, ניתן לראות יותר ויותר, אופנועים הפועלים על חשמל בלבד. הסוג הראשון שהזכיר אופנועים אלו היה קלנועית, וכיום, ניתן למצוא רכב חשמלי בצורה הנראית בדיוק כמו אופנוע רגיל, אך שפועל על בטרייה בלבד. כיום, יותר ויותר שוטרים ופקחי תנועה, ופקחי עירייה, נוסעים על אופנועים חשמליים אלו.

 

דילוג לתוכן